Podwyższone monocyty u 18-latka

Syn skończył 18 lat. Badanie krwi wykazało podwyższone: MON% 9,7% (norma 3,0-8,0), MON 0,91 K/ul (norma 0,2-0,8). Czy powinniśmy zgłosić się do lekarza?
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania

Witam, wyniki badań krwi interpretować można tylko i wyłącznie w oparciu o dane kliniczne oraz PEŁEN wynik badania. Proszę skonsultować wyniki z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Podwyższone monocyty u 7-latka

Dzisiaj robiłam badanie morfologii krwi mojemu 7-letniemu synowi, który ma mieć zabieg laryngologiczny we wtorek. Wszystkie wyniki są w normie prócz monocytów które są podwyższone norma do 6 u syna jest 10. Czy to oznacza coś niepokojącego?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
71 poziom zaufania

Jeden izolowany podwyższony wynik nie świadczy o niczym niepokojącym
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Podwyższone monocyty

Jestem chory od 3 lat na białaczkę typu CLL. Wczoraj odebrałem kolejne wyniki badań krwi, które w mojej opini są bardziej niepokojące, jak ostatnie sprzed roku. W ostatnich badaniach przez ostatnie 3 lata miałem podwyższone Lymhocytes - między 4,0 - 4,5 - i w takim właśnie stadium zdiagnozowano u mnie chorobę. W dzisiejszych wynikach poziom limfocytów wzrósł do 7,2, a oprócz tego poziom monocytów wynosi 1,4 i również poziom białych krwinek wynosi 14,3. Czy to już są niepokojące, postępujące objawy mojej choroby, czy niedobory czegoś w moim organizmie. W ostatnim półroczu byłem chory na oskrzelowe zapalenie płuc i dwukrotnie na zapalenie oskrzeli oraz bez przerwy się borykam z poranną chrypką. Dwa miesiące temu została zdiagnozowana u mnie jeszcze jedna choroba (bezdech senny ). Sypiam z aparatem do oddychania. Na stałe mieszkam w Australi w Melbourne, ale zamierzam wrócić na stałe do Polski. Proszę o szczerą poradę, czy mogę już się zacząć bać, że po prostu już się zaczęło. Dziękuję, Wiesiek. Mój e-mail: wescyc@hotmail.com.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Generalnie wskazania do rozpoczęcia terapii w przewlekłej białaczce limfatycznej obejmują:

- podwojenie limfocytozy w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
- szybko narastające powiększenie węzłów chłonnych,
- częste infekcje,
- szybko narastające powiekszenie narządów takich jak wątroba i śledziona,
- niedokrwistość lub obniżenie liczby płytek.

Jeżeli chodzi o Pana wyniki krwi, to zwiększenie liczby limfocytów, jakie u Pana nastąpiło w ciągu ostatniego roku, nie kwalifikuje do rozpoczęcia leczenia. Wskazaniem, które mogłabym wirtualnie rozważać byłyby częste infekcje o dość poważnym charakterze (zapalenia oskrzeli), nie mam natomiast, niestety, możliwości zbadania Pana - oceny węzłów chłonnych oraz wątroby i śledziony. 

Zakładam, że w swoim miejscu zamieszkania jeszcze do czasu przeprowadzki jest Pan pod opieką hematologa - i to on powinien podjąć decyzję o konieczności włączenia leczenia u Pana.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty