Podwyższone wskaźniki rdw-sd i mcv

Witam! Mam pytanie odnośnie interpretacji wyników morfologii: niepokoją mnie podwyższone wskaźniki rdw-sd - 47,7 i rdw-cv - 16,6%. Pozostałe wskaźniki w normie. wbc - 5,82 rbc - 4,92 hgb - 13,9 hct - 39,5 mcv 80,3 mch - 28,3 plt 248 tys. Czy mam powody do niepokoju. Prosze o odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań należy odnieść do aktualnego stanu klinicznego. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza.