Podwyższone wyniki eozynofili a silny stres

Witam, czy podwyższone wyniki eozynofili (5,7%), monocytów (10,8%) i wysokie OB (17) może wiązać się z faktem, iż badania były robione w momencie silnego stresu, ostatnich dniach miesiączki i jak się okazało - przy silnym zapaleniu górnych dróg oddechowych? Laryngolog stwierdził, ze mono tak, ale eozynofile raczej nie. Pozdrawiam.

Eozynofile raczej świadczą o przewlekłej infekcji pasożytniczej lub akergii. Wprawdzie miesiączka i stres to sytuacja osłabione j odporności ale nie powodują eozynofilii. Oczywiście warto wyniki powtórzyć.

Lek. Krzysztof MajdyĹo

Szanowna Pani, proszę powtórzyć badanie krwi. Prawdopodobnie obecne wyniki związane byly z Pani stanem.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.