Podwyższony czynnik krzepnięcia a ciąża

Mam podwyzszony czynnik krzepniecia VIII o okolo 50% w porownaniu do normy. Poronilam 3 razy. Czy podwyzszony czynnik VIII swiadczy jedynie o trombofili czy moze swiadczyc tez o innych chorobach. Jakie dodatkowe badania powinnam wykonac I jakie leki sa polecane przy prowadzeniu kolejnej ciazy?
ponad rok temu

Szanowna Pani,
Ciąża u pacjentki z zaburzeniam układu krzepnięcia wymaga po pierwsze konsultacji hematologicznej oraz wspólpracy lekarza ginekologa i hematologa w całym okresie zajścia w ciążę, prowadzenia ciąży jak i po porodzie.