Podwyższony poziom cukru

Mam od kilku lat utrzymujący się podwyższony poziom cukru we krwi (na czczo rano). Ok 104-106. Jest to powyżej normy, ale niewiele. Czy powinienem coś w tej sprawie zrobić? Odżywiam się w miarę zdrowo, słodyczy i cukru spożywam niewiele.
MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu

Gdzie wstrzykiwać insulinę?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Wskazana jest diagnostyka w kierunku cukrzycy. W tym celu należy wykonać test obciążenia 75g glukozy. Wyniki powinny zostać skonsultowane z lekarzem rodzinnym, który w razie potrzeby od razu zaleci odpowiednie leczenie.

0

Witam,

Na cukrzycę pracujemy sobie wiele lat i w momencie, gdy poziom glukozy wykracza poza górną granicę należy wykonać tzw "krzywą cukrową" czyli test doustnego obciążenia glukozą. Często pacjenci zgłaszają się w ostatniej chwili i możliwe wówczas jest wspomaganie leczenia dietą, bez konieczności wprowadzania insulinoterapii. Taki stan przed cukrzycowy wiąże się ze zmianą swoich zachowań dotyczących diety - polecam edukację u dietetyka a także wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej, a także kontrolowanie poziomu cukru po posiłkach.

0

Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty