Pogorszenie cery po antykoncepcji hormonalnej a obniżenie poziomu prolaktyny

Stosowałam przez 5 miesięcy tabletki antykoncepcyjne Belara - na cerę, która poprawiła mi się przy ostatnim opak. Dodatkowo miałam plamienia i okazało się że te tabletki są dla mnie za słabe, więc przepisano mi tabletki Elin. Jestem w połowie pierwszego opakowania i cera mi się od razu pogorszyła. Miałam robione badania - poziom prolaktyny wyszedł 24,0 (przy normie 23,3). Czy mogę przestać brać Elin?I nie stosować żadnej antykoncepcji czy to właśnie te tabletki mają mi obniżyć poziom prolaktyny?

Lek. Tomasz Budlewski

obniżyć poziom prolaktyn nie. Proponuje udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.