Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pojedyncze przedwczesne nadkomorowe pobudzenia serca w badaniu Holterem

witam.Holter wykazał u mnie ok 40 pojedyńczych przedwczesnych nadkomorowych pobudzeń serca.Są one pojedyńcze ale kilka dni temu poczułam bardzo mocne bicie serca i nierówne.Czułam je w gardle kilka uderzeń pod rząd(tak jak nadkomorowe przedwczesne ale kilka na raz nie pojedyńcze).Bardzo mnie to wystraszyło.Trwało to ok 3min a potem się uspokoiło.Tak jakby serce się zcieło.Co to było?Boję się.Co mam z tym zrobić?
KOBIETA ponad rok temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Badanie holterowskie ujawniło jedynie przedwczesne pobudzenia w ilości akceptowalnej u zdrowych osób. W związku z opisywanymi dolegliwościami ważne jest poszukanie pozasercowych przyczyn kolatania serca: wykonanie badań krwi (ocena poziomu elektrolitow, hormonów tarczycy) i echo serca. Diagnostykę i leczenie powinien nadzorować lekarz kardiolog.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy