Pojedyncze przedwczesne nadkomorowe pobudzenia serca w badaniu Holterem

witam.Holter wykazał u mnie ok 40 pojedyńczych przedwczesnych nadkomorowych pobudzeń serca.Są one pojedyńcze ale kilka dni temu poczułam bardzo mocne bicie serca i nierówne.Czułam je w gardle kilka uderzeń pod rząd(tak jak nadkomorowe przedwczesne ale kilka na raz nie pojedyńcze).Bardzo mnie to wystraszyło.Trwało to ok 3min a potem się uspokoiło.Tak jakby serce się zcieło.Co to było?Boję się.Co mam z tym zrobić?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Badanie holterowskie ujawniło jedynie przedwczesne pobudzenia w ilości akceptowalnej u zdrowych osób. W związku z opisywanymi dolegliwościami ważne jest poszukanie pozasercowych przyczyn kolatania serca: wykonanie badań krwi (ocena poziomu elektrolitow, hormonów tarczycy) i echo serca. Diagnostykę i leczenie powinien nadzorować lekarz kardiolog.