Polypus endometrialis fibroso - glandularis po łyżeczkowaniu

Witam. Po zabiegu wyłyżeczkowania macicy otrzymałam wynik Polypus endometrialis fibroso - glandularis. Dwa tygodnie po zabiegu pojawiła się miesiączka trwająca już trzeci tydzień. Czy taka długa miesiączka to skutek obecności polipa? Czy można się pozbyć polipa np. stosując kurację hormonalną? Czy zastosowanie np. mireny może mieć skutek leczniczy i pomoże bez zabiegu histeroskopii pozbyć się polipa? Mirene zaproponował mi lekarz. Proszę o podpowiedź bo lekarz mi pozostawił decyzję Dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik badania histopatologicznego wykazał, że w pobranym materiale znajdował się polip o charakterze włóknisto-gruczołowym, który został usunięty. Przedłużające się krwawienie może być wynikiem zabiegu łyżeczkowania. Mirena ma działanie antykoncepcyjne, nie zawiera estrogenów, które promują rozrost błony śluzowej. Pozdrawiam.