Poranne bóle głowy u 6-latka

Dzień dobry Od ok. 3 miesięcy syn 6 l. skarży się czasami na poranne bóle głowy (nie są codziennie). Nie boli go mocno, ból nie narasta, przechodzi po jakimś czasie, nie ma wymiotów, gorączki i innych zaburzeń. Syn jest bardzo aktywnym dzieckiem. Badanie okulistyczne, dno oka, morfologia w normie. Czy przyczyną może być stres związany z nerwową atmosferą w domu (np. w trakcie wyjazdu nad morze głowa bolała go pierwszego dnia, a potem 2 tyg. wcale)? Jak dalej postępować?

Jeśli badania są w normie, to stres jak najbardziej moze byc przyczyna boli głowy. Zachęcam do wizyty u psychologa dziecięcego np. W Poradni Pasychologiczno Pedagogicznej znajdzie Pani bezpłatna pomoc specjalistów. Pozdrawiam