Poronienie w wyniku infekcji

Dzień Dobry Pani Doktor. Poroniłam w 13 tyg ciązy. Otrzymałam wyn hist pat-Amnionitis nacieki zapalne na powierzchni matczynej niedojrzałe łozysko. Czy i jak przyczyniłam sie do infekcji?? Jak doszło do infekcji? Czy długi kontakt 2hze srodkami czystosci cilit domestos ? Jakie badania wykonac? Czy dziecko zmarło w dniu poronienia czy wczesniej?- jak przebiega stan zapalny? Jak działac w nast ciazy? CiazA wzorcowa bez chorób. zabijaja mnie wyrzuty sumienia skad infekcja!! Jaki jest mój udział?

Witam serdecznie. Jakby to nie brzmiało patetycznie takie poronienie to nie Pani wina. Opis badania wskazuje na stan zapalny będący wynikiem poronienia ale nie na poronienie wynikające ze stanu zapalnego. O kolejną ciążę można starać się po upływie 2-3 miesięcy.