Posiew bakteriologiczny kału - proszę o zinterpretowanie

Moja córeczka (3,5 roku) miała zrobiony posiew bakteriologiczny kału. Oto wyniki posiewu: 1. Escherichia coli 2. Enterococcus spp 3. Pałeczek Salmonella i Shigella nie wyhodowano Proszę o intepretację wyników.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytanie.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl