Posiew ilościowy moczu

Moje roczne dziecko od kwietnia miało bardzo duże stężenie Escherichia coli w moczu o ilości 10 do 7. Po zastosowaniu antybiotyków wynik wyszedł następująco: liczba bakterii nieznamienna. Wyhodowano Escherichia coli w ilości 3000 CFU/ml. Proszę o interpretację tego wyniku. Czy są dobre, czy też nie i czy można zaszczepić dziecko, bo ma ogromne braki w szczepieniach.

ponad rok temu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie

Dziecko należy koniecznie zaszczepić. Jedynie infekcja przechodząca z wysoką gorączką (powyżej 38 stopni) jest wskazaniem do odłożenia szczepień. Wynik jaki Pani uzyskała świadczy o tym, że leczenie było skuteczne. Jeśli jednak bakterie w moczu będą się znów pojawiać należy dziecku wykonać USG brzucha w celu wykluczenia wad układu moczowego.