Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 2 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Posiew ilościowy moczu

Moje roczne dziecko od kwietnia miało bardzo duże stężenie Escherichia coli w moczu o ilości 10 do 7. Po zastosowaniu antybiotyków wynik wyszedł następująco: liczba bakterii nieznamienna. Wyhodowano Escherichia coli w ilości 3000 CFU/ml. Proszę o interpretację tego wyniku. Czy są dobre, czy też nie i czy można zaszczepić dziecko, bo ma ogromne braki w szczepieniach.

ponad rok temu
USG

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dziecko należy koniecznie zaszczepić. Jedynie infekcja przechodząca z wysoką gorączką (powyżej 38 stopni) jest wskazaniem do odłożenia szczepień. Wynik jaki Pani uzyskała świadczy o tym, że leczenie było skuteczne. Jeśli jednak bakterie w moczu będą się znów pojawiać należy dziecku wykonać USG brzucha w celu wykluczenia wad układu moczowego. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy