Postępowanie przy mikrogruczolaku przysadki

mam mikrogruczolaka przysadki w maju mial ok 3 mm obecnie 4,5 na 7 na 7 mm co powinienem z tym dalej zrobic gdzie sie udac

Gruczolakami przysadki zajmują się endokrynolodzy, neurolodzy, neurochirurdzy. Pozdrawiam. JW

Podał Pan tylko jeden wymiar z pierwszego badania i 3 wymiary z kontrolnego.Prawdopodobnie mikrogruczolak nieco powiększył się.Stan ten wymaga ponownje konsultacji neurologicznej i endokrynologicznej-trzeba wykonać badania laboratoryjne czasami jeszcze inne dodatkowe badania,np. badanie pola widzenia.
Dodatkowo często wskazana jest ocena neurochirurgiczna wyniku rezonansu magnetycznego.Na pewno potrzebne będzie powtórzenie badania rezonansu za kilka miesięcy.