Poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych Virchowa-Robina

Witam! Dzisiaj odebrałam wyniki badania MRI głowy. Niepokoją mnie dwie rzeczy w opisie, a mianowicie: 1. W zakresie jąder podkorowych mózgowia obustronnie obecność niewielkich stref odpowiadających poszerzonym przestrzeniom okołonaczyniowym Virchowa-Robina. 2. Obecność niewielkiej asymetrii w postaci wydatniejszej komory bocznej prawej. Czy to coś poważnego? Czy powinnam udać się z tym do lekarza? Zaznaczę, iż podstawa do wykonania badania były silne szumy uszne oraz męty w ciele szklistym oka.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam! Oczywiście wynik powinien zinterpretować ostatecznie lekarz zlecający badanie w oparciu o stan kliniczny pacjenta, ale te nieprawidłowości, o których Pani pisze raczej nie stanowią powodu do niepokoju. Jeśli chodzi o poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych Virchowa-Robina to są one wynikiem zmian w drobnych naczyniach i w otaczającej je tkance mózgowej, mogą pojawiać się z wiekiem i nie stanowią poważnej patologii, natomiast niewielka asymetria komór bocznych może być po prostu wariantem rozwojowym, czyli po prostu "taka uroda" i również nie jest poważną nieprawidłowością. Ale tak jak mówię, ostatnie zdanie należy do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty