Powiększająca się przepuklina pachwinowa a problemy z pęcherzem moczowym, potencją i wypróżnieniem
Witam, czy powiekszajaca sie przepuklina pachwinowa moze powodowac klopoty z pecherzem moczowym, potencja i klopotami z wyproznianiem? W badaniu usg wykazano otwarty kanal pachwinowy na dlugisci 1,5 cm (podczas proby kaszlu). Widocznych cech przepukliny nie stwierdzono, guzek w pachwinie wychodzi podczas parcia.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Jak przeprowadza się przeszczepy rodzinne?
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - raczej obecność przepukliny pachwinowej nie powinna wpływać na kłopoty, o których Pan pisze. Jednak rekomendowałbym zabieg laparoskopowy z wszyciem siatki, prosty, krótki. Proszę pamiętc że z wiekiem będzie się ona powiększać.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski,
specjalista chirurg