Powiększony migdałek i żółta wydzielina

Witam bylam w piątek u lekarza z moimi migdałami stwierdził że to nie jest bakteria bo bym miała wszędzie ropę itp a mam tylko na jednym migdalku ostatnio tam dotchnelam i wyszło coś z niego tak jak bym kuleczka żółta a ten drugi migdalek nie ma ropy tylko jest powiększony wyniki będą dopiero za tydzien a wizyte u lekarza za dwa tygodnie dopiero nie mam gorączki gardlo mnie nie boli ale to już troche trwa jak to mam a ostatni raz chorowałam jak bylam mała plukam szalwia woda z sola co robić?

To treść retencyjna zbierająca się w migdałkach o budowie lakunarnej, to taka ich uroda, to nie choroba. Trzeba je czasami opróżnić wyciskając delikatnie łyżką do zupy lub niech to zrobi laryngolog. Jeżeli masz prawidłowe OB, CRP i ASO to nie przejmuj się tym i nie truj się niepotrzebnie antybiotykami. Zrób wymaz z tych migdałków na posiew i antybiogram i zadzwoń.