Powracająca gorączka u 3,5-letniej córki

Dzień dobry, moja córka 3,5 roku od 4 dni ma gorączkę ponad 39 stopni. Temperatura spada po podaniu leków, ale po kilku godzinach wraca. Byliśmy u lekarza, który nic nie wykrył w płucach ani oskrzelach, tylko zaczerwienione gardło. Przepisał antybiotyk, by nie rozwinęło się żadne zapalenie. Gorączka jednak ciągle wraca u nie wiem, czy to na pewno nic poważnego. Żadnych innych objawów nie ma. Czy powinniśmy pojechać na pogotowie, czy jeszcze dawać te leki, które przepisał lekarz i czekać?

Renata GrzechociĹska

Konieczna jest ponowna wizyta u lekarza, jeśli będą problemy z dostaniem się do lekarza w POZ, proponuję wówczas udać się do szpitala.