Powrót do pełnej aktywności po usunięciu trzonu macicy

Witam!!! Mam 38lat i jestem po usunięciu trzonu macicy. Czy po takim usunięciu mogę wrócić do pracy i podnosić małe dzieci po kilkanaście razy dziennie (od 10-15kg.)? Wszędzie piszą że po takiej operacji już do końca życia trzeba się oszczędzać i nie podnosić więcej niż 5kg ponieważ wypada pochwa i występuje nietrzymanie moczu. Od czego to zależy? Czy otrzymam wiarygodną odpowiedź?

Lek. Tomasz Budlewski

Sugeruję udania się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.