Powrót do pracy po wszczepieniu rozrusznika serca

Witam! Tata ma mieć wszczepiony rozrusznik serca ale jak na razie nie chce i ryzykuje życiem, ponieważ boi się że nie będzie mógł wrócić do pracy zawodowej. Pracuje jako ślusarz-spawacz. Czytałam na różnych forach że nie ma obawy przed powrotem do życia przed rozrusznikiem należy jedynie zachować większą ostrożność, niby postawić spawarkę dalej na 2 m itd. Jak to jest naprawdę?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,osoby z rozrusznikiem serca nie mogą przebywać w polu magnetycznym , jednakże na rynek wchodzą nowe urządzenia, które nie maja takich przeciwwskazań. Proszę skonsultować się lekarzem na temat wskazań i samego zabiegu. Pozdrawiam.