Powrót do rodziny po kuracji jodem radioaktywnym

Witam! Mam 28 l. 2 tygodnie temu otrzymałam jod radioaktywny w dawce 90 mCi. Od tego czasu jestem odseparowana od rodziny, ponieważ mam roczne dziecko. Za 3 dni planuję jednak powrót do domu. Mam jednak wątpliwość czy po tych 2 tyg od podania takiej wysokiej dawki będę mogła zająć się dzieckiem? Czy w domu powinnam spać w osobnym pomieszczeniu? Czy nie zaszkodzę dziecku nosząc je, przygotowując mu posiłki? Poszpitalne zalecenia wskazywały na 13 dni izolacji, jednak czy to nie za krótko?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.