Konieczność izolacji po leczeniu jodem radioaktywnym

Choruję na nadczynność tarczycy, w związku z czym lekarz zastosował u mnie leczenie jodem radioaktywnym. Po leczeniu zalecił dwutygodniowy pobyt w domu i unikanie kontaktów z ludźmi. Nie zastosowałam się do tego. Jakie mogą być tego konsekwencje? Czy mogła uaktywnić się jakaś bakteria?

Trzeba było zainteresować się wczesniej. Teraz to już trochę musztarda po obiedzie.
Stanowiła Pani zagrożenie dla dzieci, kobiet w ciązy i osób chorych w przypadku przebywania z nimi czas dłuższy (np. kilka godzin).