Nadczynność tarczycy leczona jodem radioaktywnym

Witam,mam 31 lat,mam stwierdzoną nadczynność tarczycy,która była leczona jodem radioaktywnym,teraz wyniki są ok,tarczyce wykryto po tym jak nagle sie zle poczułam,kolatanie serca zawroty głowy,ciemność przed oczami drzenie całego ciała,jusz minelo pól roku jak nadal mam praktycznie codziennie zawroty głowy,częste bule glowy i dziwne napady leku.czy to możliwe ze tak sie czuje przez tarczyce?

Dzień dobry,

W 3/4 przypadków wystarcza jednorazowe podanie I 131. . U pozostałych chorych konieczne bywa podanie drugiej dawki radiojodu najczęściej po ok 6 miesiącach. Niewykluczone, że jest Pani w tej drugiej grupie ma Pani nawrót nadczynności tarczycy, dlatego warto udać się do endokrynologa i oznaczyć stężenia hormonów tarczycy +TSH oraz zaplanować dalsze leczenie. Część objawów,które Pani podaje może wynikać z nawrotu nadczynności tarczycy.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz