Poziom ALT po ostrym zakażeniu wątroby

Dzien dobry. Mam problem z watraba. ALT wynosi 103. Kilka miesiecy mialem ostre zakazenie (prawdopodobnie nerek poprzez niedokrwienie ich) Poziom GFR wrocil do normy (84), Kreatynina tez, ale teraz cos z watraba jest nietak. Generalnie czuje sie dobrze (32 lata - mezczyzna. Prosze o porade lub wiecej pytan, postaram sie odpowiedziec Tomek

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, przyczyn tego stanu może być wiele, głównie są to schorzenia wątroby. Warto wykonać usg jamy brzusznej, markery WZWB i C z krwi oraz zmienić dietę - odrzucić słodycze i alkohol oraz tłuszcze zwierzęce. Pozdrawiam.