Poziom amylazy we krwi a krwawiące nadżerki w obrębie żołądka

Mam 68 lat mam podwyższona amylazę norma do 80 ja mam 117 pozostałe wyniki krwi moczu w normie w gastroskopi wyszły nadrzerki krwawiące kolonoskopia uchyłki skąd może być podwyższona amylaza

Pojedyncze badanie amylazy, nawet podwyższone nie wskazuje na chorobę. Oznaczanie tego parametru ma sens wyłącznie w diagnostyce ostrego zapalenia trzustki, przyjmuje się wtedy że norma musi byc przekroczona 10 razy.