Poziom leukocytów w badaniu krwi u 23-latki

Witam, chciałabym się dowiedzieć co oznacza podwyższona procentowa zawartość limfocytów - 48,0 % [gdzie norma 20-45%] i obniżona zawartość procentowa neutrofili 40,1 % [gdzie norma 40-70%]. Jeśli chodzi o wartości w tys/µl to limfocytów mam 2,4 tys/µl a neutrofili 2,03 tys/µl. / Badania robiłam pod kątem podejrzenia anemii, gdyż łamią mi się strasznie paznokcie i bardzo wypadają włosy. Leukocyty, erytrocyty i hemoglobina w normie, żelazo 22,6 µmol/l.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana zmiana w rozmazie najczęściej jest wynikiem infekcji wirusowej. Wynik powinien zostać zinterpretowany w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.