Poziom limfocytów i neutrofili

Witam Dziś odebrałam wyniki krwi i niepokoją mnie dwie sprawy... poziom neutrofilów oraz Limfocytów: Neutrofile 2,4 K/ul norma 2,5-5,0 Neutrofile % 40,5 % - norma 45,0 - 70,0 Limfocyty 3,2 norma 1,5 - 3,5 Limfocyty % 54,1% norma 20,0-45,0 Bazofile 0,01 K/ul norma 0,02 - 0,10 Czy są powody do niepokoju? Reszta parametrów jest w normie z tego co widzę..

Specjalnych powodów do niepokoju nie ma.
Przesunięcia ilości limfocytów i neutrofili zdarzają się w obecności infekcji.
Przy zakażeniach bakteryjnych zazwyczaj neutrofile przekraczają normę, przy wirusowych - limfocyty. Pełna odpowiedź wymaga poznania stanu klinicznego.