Próba wysiłkowa a wysokie wartości ciśnienia tętniczego

Zostalem poddany testowi wysilkowemu. Zostaly one jednak dwukrotnie przerwane z powodu zbyt duzego cisnienia tetniczego.(240/115)Dwa lata temu zostalem poddany angioplastyce wiencowej (2 stenty )Nadmienie ze zarzywam leki przeciw cisnieniu i normalnie(w spoczynku) mam srednio 130/70 Jednak przy wysilku podnosi sie do walorow w/w(240/115) Dlaczego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany stan może być efektem zaburzeń układu, krążenia, nerek czy gospodarki hormonalnej. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę zatem udać się do lekarza.