Problem z oddawaniem moczu i lekki ból jąder a przeziębienie pęcherza moczowego

Witam.Mam 19 lat i od jakiegoś tygodnia mam problem z oddawaniem moczu. Odczuwam bardzo często parcie na mocz, nawet gdy niedawno skorzystałem z łazienki. Czuję też jakby lekki ból jąder. Dodam, że byłem też przez ten tydzień przeziębiony. Czy to możliwe, że przeziębiłem też pęcherz moczowy? Brałem lek Urofuraginum, witaminę C jednak znacznej poprawy nie widzę.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym i wykonanie badania ogólnego moczu. Objawy kliniczne faktycznie wskazują na zapalenie pęcherza moczowego. Jeśli przyczyną dolegliwości okaże się infekcja w drogach moczowych - w/w badanie to wykaże i lekarz zleci odpowiednie leczenie antybiotykowe. Dolegliwości powinny ustąpić już po kilku dniach od rozpoczęcia leczenia. Istnieją szczepy bakterii oporne na furaginę dlatego też nie zawsze jej zastosowanie przyniesie oczekiwany skutek leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty