Problem z wyraźnym widzeniem u 21-letniej kobiety

Gdy zamknę jedno oko i przytrzymam powiekę ręką widzę wszystko dobrze. Gdy zasłonie drugie to w tym otwartym widzę ciemniej, niewyraźniej a gdy zacznę ruszać ręką powiekę zasłoniętego oka to w tym odsłoniętym widzę zarysy powieki, obrazy mniej więcej takie gdy mamy zamknięte oczy i patrzymy na słońce. Tak jak by mimo zamkniętego jednego oka obraz pojawiał mi się na drugim. Dzieje mi się tak tylko z jednym okiem. Zauważyłam to od nie dawno, proszę o pomoc.

włokna nerwowe w oczach są skrzyżowane ,ciemniejsze widzenie może być spowodowane wadą wzroku,myślę że niewielką,trzeba zbadać oczy. Ciemniejsze widzenie może również świadczyć o uszkodzeniu plamki,ale jest Pani za młoda. Widzenie pomimo zamkniętych oczu nazywamy powidokiem i tak funkcjonuje prawidłowa siatkówka.Pozdrawiam