Problem z zapaleniem gardła, migdałków oraz węzłów chłonnych

Witam. Od miesiąca mam problem z zapalenia gardła, migdałków oraz węzłów chłonnych. Zaczęło to się tak, że miałam gorączke,bóle kostno-stawowe, ból głowy, gardła.Poszłam do lekarza i rozpoznał te choroby i angine Dostałam antybiotyk. Po tygodniu objawy powróciły i lekarz stwierdził te same choroby oprócz anginy i dostałam antybiotyk. Miałam badane krew:podwyższone ob,crp, zaburzenia odporności wymaz z gardła:ujemne. Lekarz podejrzewał mononukleozę. Co to może być?Serdecznie dziękuje za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podejrzenia lekarza najprawdopodobniej są słuszne. Proszę stosować się do wszelkich zaleceń lekarza co pomoże na szybszy powrót do zdrowia.

Lek. Jacek Ĺawnicki

Szanowna Pani, Podwyższone: OB i CRP świadcza o stanie zapalnym toczącym sie w organiźmie. Może być to mononukleoza, ale też inna przyczyna. Konieczne sa dalsze specjalistyczne badania.

Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.