Problem z zatokami i bakteria haemophilius influenzae

K.24l.stwierdzono bakterię haemophilius influenzae, leki od laryn flixonanse i tabl.telfexo, ekg w norm., wydzielina żółta gęsta(po 2 tyg leczenia)-wcześniej zielona grudkowata, teraz męczący duszący kaszel jakby z płuc czy oskrzeli ale dr.intern. stwierdził że nic nie słychać, czasem odkrztuszam co zalega i czuje że coś tam siedzi, dziwne bolące krosty na gardle przy przełykaniu + jedna w nosie która krwawi często ostatnio-trudne do zatamowania. jakie jeszcze bad. zrobić?probl z zat.ok 2 lata

Aleksander Ropielewski

Objawy opisane przez Panią sugerują przewlekłe zapalenie zatok. W przypadku infekcji h.influenzae konieczne jest dołączenie antybiotyku zgodnie z wynikami antybiogramu. Należy ustalić przyczynę zapalenia zatok i w miarę możliwości rozpocząć leczenie przyczynowe.