Problemy ginekologiczne a wybór środków antykoncepcyjnych

Dzień dobry . Mam na imie Jadwiga mam 43 lata . Nie stosuje zadnych srodków antykoncepcyjnych ,ponieważ nie uprawiam seksu . Mam mięsniaki miałam usuniętego polipa z macicy ,czy moje problemy są przez to ze nie stosuje żadnych środków ? Czy brak seksu może mieć jakiś wpływ na choroby kobiece? Chciałabym sie jakoś zabezpieczyć ale po tabletkach mam ponad 70% skutków ubocznych i po krązku hormonalnym też . Prosze mi polecić dobre i bezpieczne zapezpieczenie w moim wieku.Dziękuje

Witam,
brak stosunków nie ma tutaj wpływu, problemem są zaburzenia hormonalne które stymulują rozwój mięśniaków oraz polipów.
Kwestia czy planuje Pani mieć dzieci - jedną z metod pozahormonalną leczenia jest usunięcie macicy z pozostawieniem jajników.