Problemy z nadciśnieniem rozkurczowym po strumektomii

Proszę o pomoc.Mam 47lat od 3lat po totalnej strumektomi mam problemy z nadcisniem rozkurcz owym,a mianowicie nie mogę zbić ciśnienia rozkurczowego np.113/97 strasznie puszczy mi w Galowie kolejki do kardiologa to okres 2 lat.Na prywatna wizytę mnie nie stać ponieważ nie pracuje.Bardzo proszę o pomoc bochcialabym normalnie żyć.Lek.rodzinny tez nie wie co robić mówi o zlosliwym nadciśnieniu.Mam tez drobne zmiany naczyniopochodne w glowie

Nie można wyrokować, że nadciśnienie jest wynikiem wycięcia wola. Prawdopodobnie istnieje skłonność do takiego stanu, o czym świadczą wspomniane zmiany "naczyniopochodne w głowie".
Należy pamiętać o tzw zdrowym sercowo trybie życia: bez używek (całkowicie bez tytoniu, tłustego jedzenia, wypieków, soli), badaniu poziomu cukru i przede wszystkim codziennych 30min marszobiegach