Problemy z oddawaniem moczu po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego
13.11 usunięto mi wyrostek-ostre zapalenie z ropniem w otrzewnej. 2 dni temu wyszedłem ze szpitala-wyniki badań krwi i USG dobre-z tą różnicą, iż wokół wątroby i między jelitami jest mała ilość płynu (po operacji było krwawienie). Drugi dzień (rano) przez 10 min nie byłem w stanie oddać moczu pomimo parcia - po przejściu się i poruszaniu dolegliwość ustąpiła. W dzień nie mam żadnego problemu. Brzuch jest opuchnięty, ale niebolesny. Skąd ten problem z oddawaniem moczu? Ile potrwa opuchlizna?

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - częst tak się dzieje - szczególnie gdy doszło do zapalenia otrzewnej. Objawy powinny minąć w ciągu kilku dni. Opuchlizna ( wzdęcie) również jest normalne i mija.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pan wszystkie informacje kontaktowe. Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Proktolog.