Próby wątrobowe po urodzeniu dziecka

Witam, dwa miesiące temu urodziłam dziecko. Zdiagnozowano u mnie dwa lata temu Hashimoto. Lekarz zlecił mi badania w celu wybrania tabletek antykoncepcyjnych.Morfologia wyszła w porządku. Całą ciążę miałam problemy z żelazem. Jestem osobą otyłą wzrost 166 waga 94 kg. Niepokoją mnie próby wątrobowe ALT 61 AST 33. Morfologia ok - tylko MCH 25,6 i RBC 5,19 oraz widnieje mikrocytoza, bilrubina w normie, TSH przy braniu leków też. Czas protrombinowy 9,4 s. Czy mam się martwić?

Ze względu na tuszę i fakt, że jest Pani matką, raczej tak. Skoro zdecydowała się Pani na dziecko, zapewne chce Pani je wychowywać i być dla niego wsparciem, gdy będzie już dorosłe. Te wyniki nie są bardzo złe, ale świadczą, że czas najwyższy zadbać o siebie. Dzieciątko potrzebuje zdrowej mamy.

Życzę powodzenia.

Pozdrawiam.
Joanna arciszewska.