Prośba o analizę wyniku badania krwi

Witam, mam 26 lat. Proszę o interpretację wyników laboratoryjnych: LYM 5,21, LYM 52,4%, NEU 3,48, NEU 35,0% MONO 0,96, MONO 9,6%, WBC 9,95 . Reszta wyników w normie. Czy powinnam się martwić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższenie odsetka limfocytów w rozmazie najczęściej jest wynikiem infekcji o etiologii wirusowej. Pełny wynik morfologii powinien jednak ocenić lekarz, który zlecił wykonanie badania. Konieczna jest bowiem ocena w oparciu o dane kliniczne.