Prośba o interpretację rezonansu głowy u 62-latki
Proszę o interpretację rezonansu głowy kobieta 62 lata Uwidoczniono małe (śr do 6mm)owalne zmiany hiperintensywne wT2 i FLAIR,hipo oraz izointensywne w T1 zlokalizowane podkomorowo i w wieńcach promienistych .Obraz MR odpowiada etiologii naczyniowej .szerokość komory trzeciej 4mm.Badanie uwidoczniło polipowate pogrubienia błony śluzowej o śr 26mm w lewej zatoce szczękowej.Dodam że badanie było robione ze względu na silne bóle głowy.

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian o podłożu naczyniowym oraz stan zapalny w obrębie zatok. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.