Prośba o interpretację wyników 3,5-latka (15 kg)

Bardzo proszę o interpretację wyniku badania moczu i krwi mojego synka. Miał dziś zrobione badanie, a miał rano po nocy zielony katar, nie wiem, czy to też może mieć jakiś wpływ na wynik badania. Czekamy jeszcze z wymazem z gardła. Surowica na czczo: glukoza 86,5 mg/dl bialko C-reaktywne CRP 0,10mg/dl antystereptolizyna 14 IU/I OB 12 mm/h. Glukoza nieobecna, bilirubina nieobecna, ciała ketonowe nieobecne, ciężar właściwy 1,020, krew ujemny, ph 6,5, białko nie obecne, urobilinogen 0,2 eu/dl, leukocyty ślad, barwa żółta, nabłonki płaskie pojedyncze wpw, krwinki białe 1-2 wpw, składniki mineralne pojedyncze, fosforany bezpostaciowe/flora bakteryjna pojedyncze. WYNIK KRWI: WBC 10.91; NEUT 45.6; LYMPH 40.8; MONO 7.5; EOS 2.2; BASO 0.5; LUC 3.4; NEUT 4.97; #LYMPH 4.45; #MONO 0.82; #EOS 0.24; #BASO 0.06; #LUC 0.37: RBC 5.04 : HGB 13.5, HCT 39.7, MCV 78.7, MCH 26.7, MCHC 33.9, CHCM 35.1, RDW 14.4, HDW 2.62, PLT 528, MPV 9.5. Obraz mikroskopowy NEU 46%, LYMPH 45%, MONO 7%, EOSIN2%. Z góry bardzo dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przedstawionych przez Panią wynikach badań - badanie moczu jest prawidłowe, natomiast w wynikach badania morfologii krwi są nieznaczne odchylenia, na podstawie których nie można jednoznacznie rozpoznać infekcję. Dlatego w takiej sytuacji podstawą jest obraz kliniczny - należy się zgłosić do pediatry by ocenił, czy są cechy infekcji i czy potrzebna jest dalsza obserwacja, a w razie nasilenia cech infekcji, powtórzenie morfologii krwi.

Serdecznie pozdrawiam!