Prośba o interpretację wyników badań dotyczących WZW typu B

Witam, przy okazji programu badawczego wykonano mi dokładne badania krwi (badania wykonało laboratorium w Szwajcarii). Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań dotyczących WZW B: 1) HEPATTIS B SURFACE ANTIGEN HBsAg - Negative 2) HBV DNA PCR TAQMAN HBV TaqMan <29 IU/ml no HBV DNA detect 3) HEPATTIS B CORE ANTIBODY Hep BC IgM Negative 4) HEPATTIS B CORE ANTIBODY aHBs2 Qual Positive AST 18 i ALT 16. Czy wynik nr 4 oznacza odporność na WZW B w związku z przebytym szczepieniem? ŁB

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę sprawdzić, czy prawidłowo przepisane zostały wyniki. HEPATTIS B CORE ANTIBODY aHBs2 Qual zawiera w sobie bowiem dwa różne badania tj: anty-HBc oraz anty-HBs. Każde z tych badań oznacza co innego, dlatego nie ma możliwości interpretacji. Podany wynik AST i ALT jest prawidłowy.