Prośba o interpretację wyników testu PAPP-A u 30-latki

Proszę o interpetację wyników testu Pappa: Mój wiek 30 lat, usg w 13+1d tygodniuj ciązy, CRL 70 mm, NT 2,4, kośc nosowa widoczna, reszta w porządku. Wyniki testu papp-a - 4,3 mlU/ml - 1,049 MoM, beta-hcg wolna - 81- 2,372 MoM. Ryzyko podstawowe z samego usg: trisomia 21- 1:818, a obliczone 1:1188, a po dodaniu wyników z testu Pappa, ryzyko obliczone wynosi 1:811. Na wydruku mam informację, że jest to pośrednie ryzyko ZD. Bardzo prosze o informację co to oznacza? Dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Test PAPPA powinien być interpretowany przez ginekologa prowadzącego ciążę.
Pozdrawiam