Prośba o interpretację wyniku USG ginekologicznego u 21-latki
witam,proszę o interpretację wynuku USG: : macica przodopochylona przodozgięta,budowy jednorodnej o wym 32cm ,endometrium jednorodne linijne 4mm Prawy jajnik 3,1 lewy 4,5 z pęcherzykiem 2,5... czy wszystko i mnie jest w porządku?? jestem osobą drobną o wzroście 167 i waże 48kg.. po badaniu ginekolog zalecał następną wizyte i przepisanie hormonow,ponieważ wystąpiły u mnie plamienia

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Sam wynik badania nie wskazuje nieprawidłowości, jednak pęcherzyk na jajniku może być torbielą, która wymaga leczenia i daje objawy pod postacią plamień. Wynik USG należy rozpatrywać z badaniem przedmiotowym.