Prośba o wytłumaczenie fragmentu opisu rezonansu magnetycznego
Proszę o wytłumaczenie wyrywku opisu rezonansu magnetycznego. Trzustka w zakresie ogona i trzonu niepowiększona, bez cech poszerzenia przewodu trzustkowego, bez zmian ogniskowych. Głowa trzustki powiększona, w jej obrębie widoczny twór torbielowaty wielk. ok 30x32x38mm, bez cech wzmocnienia kontrastowego z możliwością śladowej przegrody w części dolnej. *co to znaczy?) Przewód trzustkowy w głowie trzustki przebiega przy górnej powierzchni torbieli, nie można ewidentnie wykluczyć ich ciągłości.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie torbieli czyli zmiany o charakterze łagodnym. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.