Proszę o interpretację 3 czynników z wyników badania krwi

Witam. Zrobiłem badanie krwi oraz moczu. Z zakresu wartości ref. wynika, że wszystko mam w normie poza 3 czynnikami. 1) LYMPH - 1,36 10^9/L (zakres wartości ref: 1,50 - 3,50) (obniżone) 2) EOS - 0,410 10^9/L (zakres wartości ref: 0,000 - 0,400) (podwyższone) 3) EOS% - 7,600% (0,400 - 5,000) (podwyższone). Czy powinienem się przejmować tymi wynikami? Co to może oznaczać? Dziękuję bardzo...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dla dokładnej interpretacji wskazane byłoby podanie całej morfologii. Limfocyty są nieznacznie obniżone, a eozynofile nieznacznie podwyższone, tu zaznaczę, że pod uwagę bierze się wartości bezwzględne, a nie procenty. Powyższe minimalne odchylenia nie mają większego znaczenia klinicznego, ale zawsze ważne są objawy, dolegliwości i pełny rozmaz (pozostałe parametry morfologii).

Pozdrawiam.