Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o interpretację wyników badania moczu dziecka

Witam, jestem matką 6-miesięcznego synka. Niedawno zrobiłam mu badanie moczu i niepokoją mnie jego wyniki, tj.dość liczne fosforany bezpostaciowe. Proszę o diagnozę. Barwa: jasno żółty, przejrzystość: lekko mętny, odczyn: zasadowy, ciężar: 1005, białko: nieobecne, glukoza: nieobecna, bilirubina: nieobecna, urobilinogen: prawidłowy, ciała ketanowe: nieobecne, azotyny: nieobecne, krew: nieobecna, nabłonki płaskie: pojedyncze, nabłonki okrągłe: nieobecne, śluz: nieobecny, leukocyty: 0-2, erytrocyty świeze: nieobecne, erytrocyty wyługowane: nieobecne, wałeczki: nieobecne, składniki mineralne: fosforany bezpostaciowe dość liczne w preparacie, bakterie: nieliczne w preparacie. Z góry bardzo dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Mocz jest nieco rozcieńczony - niski ciężar. Odczyn zasadowy może sprzyjać infekcjom, jednak nie musi być patologią - ocena byłaby możliwa, gdyby podano pH.

Nieprawidłowością jest obecność składników mineralnych, które mogą predysponować do tworzenia złogów w układzie moczowym. Warto wybrać się do pediatry opiekującego się dzieckiem.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy