Przebieg zabiegu usunięcia kamieni moczowych przez cewkę moczową

witam, wyszłam wczoraj z oddziału urologi ze szptala,lekarz stwierdził ze mam kamyczeka w wielkości 3 min juz w układzie moczowym i wypuscił mnie do domu z lekami przeciw bólowymi i moczopednymi,jesli nie wysikm ich do niedzieli mam wrócic na oddział i wyciagnął mi go przez cewke moczową,chciałam sie zapytac czy taki zabieg jest bolesny i jak to robią

Usunięcie drobnego złogu to ważne ale pozostaje problem skłonności oraz nawrotu kamicy moczowej
Kamica nerkowa w Pani wieku to najczęściej "ucieczka nerkowa wapnia"
Badania -krew: Ca, P, Na, K, Mg, kwas moczowy + dobowa zbiórka moczu na wapń
Leczenie i zapobieganie nowym złogom - w zależności od w/w wyników. Są skuteczne leki blokujące ucieczkę wapnia :)