Przeciwciała przeciwjądrowe ANA

Mam prośbę o wskazówkę o czym może świadczyć poniższy wynik badania : Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA): w badanym materiale wykryto obecność przeciwciał przeciwjądrowych (ANA), miano: 1:80, typ świecenia: homogenny. Uwagi: w mianie 1:160 obecne przeciwciała dla cytoplazmy o typie świecenia ziarnistym. Wynik PANCA ujemny. Obecność prążków oligoklonalnych w płynie MR i we krwi. Borelioza wykluczona. Wizyta u Reumatologa dopiero za 2 tygodnie, stąd ta prośba o odpowiedź już teraz.

Nie wszystko w pytaniu rozumiem. Przeciwciała ANA sa oznaka reakcji autoimmunologicxnej. Prążki oligoklonalne wplynie MR momogą sugerować Stwardnienie rozsiane (sle potrzeba MRI głowy). Tylko 50% chorych na neuroborelioze ma pozytywny test w plynie MR. Wiec nie tak latwo z tym wykluczaniem...