Przepuklina pępkowa u 8-tygodniowego dziecka

U mojego 8tygodniowego dziecka stwierdzono przepukline pepkowa. Czym to jest spowodowane, czy jest grozne dla zdrowia dziecka, czy zaniknie w pozniejszym wieku, czy tez trzeba nastawić sie na operację?

Witam. Pierścień pępkowy ma samoistną tendencję do zamykania się, tak że przepuklina powinna wycofać się. Ja rodzicom proponuję zaklejanie w specyficzny sposób, co przyśpiesza wycofywanie się przepukliny. Niestety nie zawsze przepuklina wycofuje się a wtedy konieczny będzie zabieg. Obecnie trzeba czekać.