Przeskakiwanie przy niestabilności rzepki

mam 20 lat. nie wiem od kiedy, ale kilkunastu lat cierpie na nawykowa niestabilność rzepki- przy każdym wyproscie rzepka przeskakiwałą zupełnie na bok. w marcu br. przeszłam operacje transpozycji rzepki. po 3 mies. rehabilitacji jest lepiej ale przy napięciu mięśnia rzepka nadal przeskakuje na bok.Lekarz który operował uważa, że należy wykonać kolejna operację wyrzeźbienia w kości udowej bruzdy międzykłykciowej. nie wiem co powinnam zrobić. proszę o poradę

Dość trudno się leczy taką niestabilność rzepek. Jeśli transpozycja nie pomogła to prawdopodobnie rzeczywiście wskazana będzie trochleoplastyka.