Przeskoczenie kolana po upadku

przeskoczylo mi kolano,upadlam wstałam i rozprostowalam nogę ale czułam ból po jednym dniu kolano spuchła była robiona punkcie brałam leki przeciw zapalne po 2 tygodniach kolano znowu spuchło i była punkcja i boli nie moge całkowicie zgiąć czy wyproscie słyszę chrupanie. muszę chodzić w opasce uciskowej bo inaczej nie jestem w stanie. Mam skierowanie na rezonans? Czy to może być uszkodzenie łaskotek i skąd ten nawracajacy płyn.mam prace stojąca czy moge już do niej wrócić

Jeśli coś przeskakuje po urazie i kolano puchnie to może to świadczyć o uszkodzeniu którejś ze struktur kolana, najczęstsze rozpoznanie to uszkodzenie łąkotki ewentualnie zwichnięcie rzepki. Ale to już wyjaśni rezonans. Powrót do pracy stojącej lub fizycznej nie jest szczególnie wskazany ale ponieważ proces diagnostyki i leczenia może potrwać, to często praca jest koniecznością. Należy unikać przeciążania uszkodzonego stawu.