Przesunięcie linii statycznego obniżenia ku przodowi od kości krzyżowej

Witam,odebrałam wynik rtg.Discopathia L5-S1 bez odczynu kostno-wytwórczego.Przesunięcie linii statycznego obiażenia ku przodowi od k.krzyżowej.Kość krzyzowa w ustawieniu poziomym.Wysokośc i struktura trzonów kręgowych prawidłowe.Obrysy otworów miedzykręgowych oraz zarys kanału kregowego w granicach normy.Stawy krzyzowo-biodrowe wolne.Mam ból w krzyżu,w raz z lewym biodrem i lewą nogą,przy wstawaniu z fotela nogi sa zdretwiałe a przy staniu,chodzeniu puchną w kostkach.co dalej robić P.dr.

Badanie rtg jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup,tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne